top of page

Callin' Gaia na rezidencích....

Během léta nezahálíme a chystáme svojí první premiéru sezóny. Tou je projekt Callin' Gaia z dílny jedné z našich zakladatelek, choreografky Natálie Vackové. Natálie navazuje na téma svého předchozího počinu OUR LAND WE PLANT, kde se věnovala tématu antropocénu (termín označuje období, kdy lidstvo svou činností globálně ovlivňuje zemský ekosystém.) 

Je to velmi široký pojem a právě proto se do něj chci vrátit a prozkoumat jeho potenciál za pomoci tvůrčí skupiny, která má velký podíl na vývoji celé inscenace. Nepracuji pouze se svou interpretací, ale i s kolektivním vnímáním a tématem individuality, samoty a společenství, to vše jsou zároveň výchozí témata inscenace. Vždy jsem se ve své tvorbě ráda zabývala tématy, které jsou mi blízká, nebo poutají v mé mysli každodenní pozornost.” říká Natálie. Autorky se v novém pojetí tématu zaměřují také na zvuk. Hudební koncept pro projekt připravují producenti a umělci Oliver Torr a David Herzig.

red.solstice 158.jpg

V rámci přípravy Callin' Gaia proběhly dvě rezidence. Na první vyjel tvůrčí tým až do jižních Čech a pracoval v příjemném prostředí Výměníku v Budějovicích. “Čas jsme věnovali především fyzické spolupráci mezi performery a vymezování témat, které nás jako skupinu na současné době zajímají.” popisuje proces choreografka projektu. Druhá rezidence se uskutečnila ve Studiu Krenovka/ Tanec Praha v blízkosti pražského domova, kde tým navázal na předchozí práci. “Závěrečný den jsme uspořádali otevřenou zkoušku pro pozvané a vše si neformálně reflektovali v Čítárně Unijazz hned pod Studiem. Z dosavadního způsobu naší práce ve všech nejvíce zarezonovalo téma změny a vyobrazení skoro až sci-fi krajiny, která funguje ve svém vlastním, nám možná zatím neznámém řádu.” dodává.
 

Přečtětě si Antropocén, Zelenou svatozář, podívejte se na Fire of love a na Nádhernou zelenou nebo na Planetu opic (ale tu si radši také spíše přečtěte) a pak se zamyslete nad tím, co je to klimatický žal pro vás…  

Sledujte s námi proces vzniku Callin' Gaiana našem Instagramu nebo Facebooku, ať Vám nic neunikne. 

to snadné.

bottom of page