top of page
jinysvěty .png

Jiny_svety

 

Jiny_svety jsou jednodenním networkingovým a multižánrovým festivalem, jehož primárním cílem je propojení různých uměleckých disciplín, vzájemná inspirace a především integrace lokálních a mezinárodních současných umělců. Klíčovými slovy pro projekt jsou sdílení, mezinárodní setkání a interdisciplinarita. Hlavním smyslem networkingu je podnítit interakci mezi jednotlivými účastníky i pozvanými vystupující umělci ze zahraničí. 

Pilotní ročník akce Jiny_svety proběhl samostatně již v roce 2022 a to dokonce ve dvou termínech - v srpnu a prosinci v komorním baru Krymská 7. V roce 2023 se festival přesunul pod hlavičku Dočasné Company.

jiny svety fotka.png

Festival podporuje začínající umělce a nabízí jim prostor k seberealizaci a prezentaci jejich tvorby na pomezí prezentace, workshopu a diskuze. Má za cíl napomáhat tvůrcům/tvůrkyním a umělcům/umělkyním ke sdílení své práce a rozvíjení nových způsobů networkingu. 

 

Tímto eventem usilujeme především  o různorodost a její přijímání napříč uměleckými žánry a odvahu k experimentu. Chceme povzbudit umělce k tvorbě beze strachu být jiní a originální. Chceme vytvořit bezpečný prostor pro jakékoliv formy vyjádření a také pro sdílení zkušeností, nápadů, inspirace, kontaktů. Naším cílem je především podpořit se navzájem napříč uměleckými přesvědčeními a užít si společné setkání v bezpečném prostředí.

  • Instagram
jiny svety_fb event.png

Jiny_svety 2024 podpořilo Ministerstvo kultury ČR a Česko-německý fond budoucnosti. Festival vzniká ve spolupráci s prostorem Anežka.

bottom of page